ake_bylinky_proti_nadmernemu_poteniu

Potenie môžete zastaviť aj bylinkami!

Občas sa stáva, že pri prvých problémoch s potením vyhľadávame rôzne preparáty, ktoré by nám ho pomohli odstrániť. Dobrá pomoc je pri tom bližšie, ako by sme si mysleli. V prírode! Ak teda rozmýšľate, čo z našej najvzácnejšej oblasti liekov by pomohlo vášmu poteniu, predstavíme vám tie najlepšie bylinky, po ktorých by ste mali siahnuť, keď sa problémy nedajú odstrániť.


Šalvia lekárska

Spomenuli sme ju ako prvú, pretože je v boji proti poteniu zo všetkých byliniek zaručenou jednotkou. Obsahuje tiamín a horčík, ktoré upokoja nielen vaše potné žľazy, ale aj nervy. Zo šalvie si môžete pripraviť nielen čaj, ale aj odvar, ktorý môžete piť dva krát denne. Zalejte 20 až 30 lístkov šalvie dvomi šálkami vody. Nechajte pôsobiť 3 – 4 minúty, odvar ochlaďte a následne vypite. Ak šalviu v tejto forme nemusíte, dobrou správou je, že vynikajúco funguje aj pri príprave šalátov, či polievok alebo ňou môžete jednoducho ochutiť potraviny, ktoré máte radi.


Lopúch

Zoznámte sa s ďalšou bylinou bojujúcou proti nadmernému poteniu. Z lopúcha si môžete pripraviť čaj, ktorý môžete užívať 2 až 3 krát denne. Táto rastlina pomáha odstraňovať z vášho tela prebytočnú tekutinu práve formou močenia. Dnes sa už považuje len za akúsi ľudovú formu riešenia potenia. Kto však tvrdí, že to nemôže pomôcť možno práve vám.


Tea tree oil (čajovníkový olej)

Problém s nadmerným potením môžete ľahko vyriešiť aj prostredníctvom čajovníkového oleja. Mnoho ľudí si osvedčilo jeho všestranné účinky v rôznych sférach, no len veľmi málo z nich vie aj o tom, že má významné sťahujúce účinky práve vtedy, keď sa potíte. Stačí, ak si pár kvapiek zmiešate s vodou, a natriete tú časť tela, ktorá sa vám najviac potí. Okrem toho, že tento zázračný plej potenie stiahne, bojuje aj proti svrbeniu pokožky a navyše vám príjemne osvieži deň.


Hamamel virgínsky

Ešte ste o tejto bylinke nepočuli? Myslíme si, že je najvyšší čas, aby ste sa o nej niečo dozvedeli. Na Slovensku sa nepestuje, vy si však pre ňu svoje miesto v záhradke pokojne môžete nájsť. Aj práve pre jej úžasné antiseptické, či protizápalové účinky, ale predovšetkým v boji proti poteniu. Olej z tejto rastlinky si môžete vatovým tampónom aplikovať na miesta, na ktorých sa najviac potíte, alebo si z neho rovno vytvorte dezodorant.


Listy orecha

Áno, aj ony môžu pomôcť v boji proti poteniu. Najlepšie vtedy, ak sa v nich vykúpete. Vedro, či vaňa – to je len na vás. Určite sa orechu poďakujete a jeho účinky si možno zapamätáte navždy vďaka tomu, že vám pomôže odstrániť potenie.


Špargľa

Pomerne tradičná bylina čínskej medicíny používaná práve na liečbu nadmerného potenia. Obsahuje diuretikum a látku asparagín, ktoré znižujú tvorbu potu. U nás sa často používa pri varení, dusení, v šalátoch, a niekde sa z nej robí aj pretlak. Zaraďte ju do jedálnička, a spoznajte jej účinok na vlastnej koži.

Upozornenie: Ak chcete pre spomenuté bylinky z prírody vyskúšať, vždy sa rozhodujte po poriadnom preskúmaní svojho zdravotného stavu alebo sa obráťte na lekára.

ebook_ako_na_nadmerne_potenie